Spor Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Spor Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Örgü Modelleri

04 Mart 2013

ekledi.

Yorum Yaz

2192 kez incelendi.

Spor Örgü Yelek Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını dilimiz dönddüğünce sizlere anlatmaya çalışacağız. bayanların ilgisiniz çenken bayan spor örgü yelek modelelri oldukça fazladır. bu modelleriden herhangi birini siz kendiniz için yapabilmeniz mümkün siz kendinize uygun olan örgü ipini alıp bizi takip etmeye devam edin…

Spor orgu yelek nasıl yapılır

Spor Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Yapılışı:

ARKA:

10 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Arka ortasında bir taraftan her sırada 25 defa 1’er ilmek artış yapılarak 35 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 26 cm olduğunda arka ortasından yaka için 2 sıra arayla 16 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 28 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 45 cm de omuzda kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür.

Örülen parçaların arka ortasına denk gelen kısımlarına 3 no.lu diyagram uygulanır.

ORTA MOTİF:

10 adet zincir çekilerek birleşitirilir, üzerine 1 no.lu diyagram uygulanır.

YARIM MOTİF:

13 adet zincir çekilir, geri dönülür, üzerine 2 no.lu diyagram uygulanıp, bitirilir. 2 adet örülür. Motifler beden şemasında gösterildiği şekilde yerleştirilip, birbirine file örgü yapılarak eklenir.

ÖN:

22 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Ön ortasından her sırada 4 defa 2’şer, 17 defa 1’er ilmek artış yapılarak 47 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 28 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 41 cm olduğunda yaka için ön ortasından, her sırada 6+6+5+4+4+3 ilmek kesilir. Beden boyu 45 cm de omuzda kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:

54 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Kol boyu 25 cm olduğunda her iki taraftan 3 cm arayla 3 defa 1’er ilmek artış yapılarak 60 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 43 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Kalan 48 ilmek 6 cm örülür, sonraki sıradan itibaren her iki taraftan her sırada 9 defa 1’er+3+3+3 ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan 12 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA ve ÖN BORDÜRLER:

Ön ortalarına, yaka etrafına ve kol ağızlarına 3 no.lu diyagram uygulanır. Ön ortasında ilik kendiliğinden oluşur.

 

Spor Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Spor Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I