Rüyaların Dili

Resim bulunamadı

Rüya Tabirleri

22 Mart 2013

ekledi.

Yorum Yaz

734 kez incelendi.

Rüyaların Dili

En sevdiğim konulardan bir tanesine geldik. En ilgi çeken en insanların inançlarının bir köşesinde yer alan konulardan bir tanesi. Rüya dediğimiz şey bizim için uzun gelen fakat maksimum süresi 5 ile 10 dk. Arası süren hatta sabah uyanmaya yakın gördüğümüz bilinçaltımızı açığa çıkaran gerçek veya gerçek olmayan hayallerdir. Ben hayallerdir demeyi seviyorum fakat aslında bilinçaltımızın oynadığı ufak oyunlardır. Genelde hatırlanmazlar ve insanların bilinçaltı genellikle fizikken ya da beynin yorgun düştüklerinde açığa çıkar. Hatırlandığı kısımlar ise etkisinde kaldığımız zamanlardır.

Aslında böyle bir deneyimi kendim birkaç kez yaşadım. Şöyle ki gerçek olan da oldu olmayanda. Bunu sizinle paylaşmayı gerçekten isterim. Kimileri korkunç, kimileri ise izlemiş olduğum korku filmleri ve dizilerin etkisinde kalmamın vermiş olduğu kâbus adını verdiğimiz ve yine bilinçaltımıza yapışan korkuya dönüşen hayallerdi.

İlki şöyle idi

Eski oturduğumuz mahallemizde Binaların arkasında uzunca bir park bulunmaktaydı. Rüyam çok karanlıktı ve sıkkındım iki arkadaşımı görüyordum ve konuşuyorlardı. Ben uzaktaydım onlara doğru koşuyordum fakat bir türlü ulaşamıyordum. Bağırıyor ama sesimi duyuramıyordum
terlemiştim nerdeyse ağlamaklı olmuştum ve kapkaranlıktı sadece iki arkadaşımın tepesinde sarı loş bir ışık huzmesi vardı. Ve birden biri diğerini bıçaklamıştı ve ben koşuyordum ama yetişemiyordum. Deli gibi ağlıyordum. Birden kendime geldiğimde terler içinde ve kendimi ağlarken bulmuştum içim çok sıkkındı ve sabah arkadaşımı aradım ve hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Kendimi kötü hissetmiştim. Çünkü belki de çok inandığım içindi. Gerçeklermiş ama ben yetişememiştim.

Rüyalar hisleri kuvvetli insanlarda bazen gerçekleşme ihtimali olan durumları görmelerine bazen de hissetmelerine yardımcı olur. Ben de bu olayı yaşayınca rüyalarla ilgili araştırmalar yapmaya ve rüya tabirleri ’ni araştırmaya başladım. Aslında farklı farklı Rüya tabirleriyle karşılaşmıştım. Biraz kafam karışmıştı.

Rüya tabirlerini araştırdığımda bilinmesi gereken bazı hususlar vardır ki Rüyaların iyi huylu mu? Kötü huylu mu? Yani hayır mı? Şer mi? olduğunu çözmekti. Araştırmalarım da Rüyanın melekler tarafından vicdan muhasebesi yapmamamızı sağlayan ve uyuduğumuzda ruhumuzun bedenimize dönmesini sağlayan duruma Rüya denmekteydi. Rüya tabirleri gün gün açıklanmıştı. Fakat bana sorarsanız Rüyaların Bilinçaltımızın özellikle yorgunken psikolojik bir sıkıntımız varsa ya a his olarak 6.hissimiz çok kuvvetli ise o zamanlarda uyanmaya yakın açığa çıktığını ve 5 dk. süren biz insanlar için kimi insanlarda 2 saat kimi insanlarda 1 saat sürüyormuş hissi veren hayallerdi.

Edindiğim tecrübeyle ve yaptığım araştırmalarda öğrendiğim bazı şeyler var ki. Bazı durumların net bir açıklaması yok ve çok irdelememek gerekir. En önemlisi de Rüyalardan korkmamamız gerektiğini. Mümkün olduğunca korku filmi dram fantastik diziler vb. gibi bilinçaltımızı etkileyen durumlardan uzak durmamız gerektiğini öğrendim.

Rüya tabirleri çok çeşitli olup hem bilgi verdiği gibi hem de kafalarda soru işareti bırakabilir. Farklı farklı yorumlarla karşılaşmak kafa karıştırıcı olabilir. Bunun yanı sıra ufkunuz açılıp içinizi ferah tutmanıza yardımcı olacaktır.  genel olarak görülen rüyaları herkese anlatmamak gerekir. Bir batıl inanç olarak bizlerde yer edinmiş hurafelerden biride budur. Ayrıca sabah kalkıldığında görülen rüyaların hayırlı çıkması için, akan uyun karşısında rüya anlatılmalı ve daha sonra kimseye demeden konu kapatılmalıdır derler. Her ne kadar kulağa saçma gelse de bu duruma çok fazla inanan ve uygulayan insanlar bulunuyor. Sizlerde daha önce hiç yaptınız mı bilmiyoruz ama yapan bir çok kişi biliyoruz. Sizlerde güzel uykular için iyi dileklerde bulunmalı ve o şekilde rüyaya yatmalısınız. Tatlı rüyalar.

Kaynak : http://www.batuhandemirkan.com/ruya-tabirleri/

Etiketler:

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I