Karbonatın faydaları nelerdir?

Karbonatın faydaları nelerdir?

Bitkiler

22 Aralık 2012

ekledi.

Yorum Yaz

3133 kez incelendi.

Birçok ev hanımlarının pasta ve börekleri kabartmak için karbonatı kullanmaktadır. Karbonatın bilmediğimiz ne çok faydası var. Sodyum bikarbonat, ya da halk arasında bilinen adı ile “karbonat” mutfakta hamur işlerinin temel taşlarından biridir. Karbonatın mutfak dışında birçok yerde özellikle temizleyici olarak da vazgeçilmez olduğunu biliyor muydunuz? Bu yöntemleri kullanılırken dikkat etmelisiniz çünkü karbonatın kimyasal bir madde olduğunu unutmamalısınız.

karbonatin faydalari nelerdir

Karbonatın ne çok faydası varmış:

Karbonatın faydaları nelerdir?

_Halılarımızı yıkatmaya verdik fakat yinede güzel kokmuyorsa üzülmeyin, halınızın üstüne karbonatı döküp 1,2 saat bekleyip elektrik süpürgesi ile çekin, göreceksiniz ki halılar mis gibi kokar

_Halı, koltuk ve elbisenize yağ mı damladı üzülmeyin, karbonat döküp birazda su dökün 1- 2 saat bekletin karbonat yağları söküp atacaktır. Bir tür doğal sabun görevini yapar.

_Dolabınız kötümü koku yo her şeyi çıkarıp silmek istemiyorsanız, biraz tabağa karbonat koyup dolaba koyarsanız kötü kokulardan kurtulursunuz. Arada bir karıştırsanız daha etkili olur.

_Mutfaktaki mermer fayansları limonlu karbonatla ovarsanız ışıl ışıl olduğunu görürsünüz, Hem doğaldır. Kimyasal deterjanlardan da uzak durmuş olursunuz.

_Bu işlem lavabolar içinde yapılırsa lavabo ışıl ışıl parlar.

_Lav obanız mı tıkandı, hemen bir bardak karbonat dökün, ardından bir bardak sirke arkasından iki litre sıcak su dökerseniz tıkalı lavabolardan kurtulabilirsiniz.

_Tencerenin dibimi tutu karbonatla akşamdan ıslarsanız sabahleyin hemen arındığını görürsünüz.

_Evde kararan gümüşleri ovarsanız, yepyeni gümüşlere sahip olursunuz.

_Gar dolabınız, küf nemi kokuya, naftalini sevmiyorsanız, bi kenarına ağzı açık olacak şekilde biraz karbonat koyarsanız kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I