Güllü kız bebek yeleği nasıl yapılır?

Güllü kız bebek yeleği nasıl yapılır?

Örgü Modelleri

16 Mart 2013

ekledi.

Yorum Yaz

2317 kez incelendi.

Güllü kız bebek yeleği nasıl yapılır? Sorusunu siz annelere için cevaplayacağım, Güllü kız bebek yeleğinin püf noktalarını anlatacağım. Bu sayede güzeller güzeli kızınıza Güllü kız bebek yeleği yapacaksınız. Güllü kız bebek yeleğinin anlatımını vereceğim. Bütün kız çocukları için hayırlı olsun…

GÜLLÜ KIZ BEBEK YELEĞİ

Malzemeler:

Şiş

Yün

YAPILIŞI:

Ön Taraf:

Yeleğimizin önünü 2 ayrı parçadan yapıyoruz. 23 ilmek ile tek tarafı başlıyoruz. Diğer parçasını da ayrıca 23 ilmek ile yapıyoruz. 6 sıra haraşo yapıp, 11 sıra düz, 6 sıra haraşo yapıyoruz. Sonra tekrar 6 sıra haraşo yaparak iki ilmek düz alıp 1 sıra kadar arttırıyoruz. Sonrasında 1 ilmek kesip, 5.ilmeğe geldiğimizde tek ilmeği iki ilmek olarak alıp arttırma işlemini yapıyoruz. Sonra iki ilmek düz örüyor ve 8 tane ajur örneği yapıyoruz. (Ajur örgü: 1 dolayarak alıp sonrasında 2 ilmeği de alttan alarak örmek.) Sonra 3 sıra haraşo örgü yapıyoruz. 10 ilmek bu şekilde örüldükten sonra 1 sıra arttırma yapıyoruz. Bir ilmek normal ördükten sonra bir tane yeniden arttırıyoruz. Arttırma işlemimize aralıklar ile ajurlarımız 39 ilmeği bulana kadar devam ediyoruz. Sonra düz örmeye geçiyoruz, sonunda da ilk başta ki ajur örneğimizden koyuyoruz ve üzerine 5 sıra kadar haraşo örgü örüp ön tarafının bir kenarını bitirmiş oluyoruz. Diğer ön tarafını da aynı şekilde örüyoruz.

Arka Taraf:

Yeleğimizin arka kısmı için 71 ilmek örerek başlıyoruz. 71 bir ilmek ile başladığımız yeleğimizi 5 sıra boyunca haraşo örgü örerek devam ettiriyoruz. Sonrasında örgümüzün kenarından 6 ilmek haraşo yapıyoruz. & ilmekten sonra ki iki ilmeğimizi düz örüp, bir sonraki ilmek için şişimize bir dolama yapıp, arttırmış oluyoruz. Sonraki 2 ilmeğimizi yine beraber örüyoruz. 5. ilmeğe geldiğimizde 2 ilmeği tekrar birlikte alıp örüyoruz. Sonrasında 1 ilmek arttırıp, 1 ilmek normal olarak örüyoruz. Sonrasında da tekrar arttırma işlemi yapıyoruz. Bu şekilde örgümüzün bu sırasını aynı teknikleri uygulayarak örüp bitiriyoruz.

Örgümüz bittiğinde kendiliğinden gülümüzün de ortaya çıkmış olması gerekir. Bu model çok beğenilen ve herkes tarafından yapılan bir modeldir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I