Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Genel

14 Mart 2013

ekledi.

Yorum Yaz

595 kez incelendi.

Beğenmediğiniz bir oda dekorasyonu ya da ihtiyaçlarınızı gidermeyen bir dekorasyon düzeni sizi yenilik yapmaya itebilir. Ev dekorasyonu için yapacağınız bu yeniliklerin neler olabileceği hakkında en ufak bir fikriniz yoksa eğer araştırma yapmanızda fayda var. İlk olarak çeşitli dekorasyon bloglarını takip edebilirsiniz. Ufak fikirler ve bilgiler, ev dekorasyonu çalışmalarında size yardımcı olacaktır. Bu takip ettiğiniz dekorasyon bloglarında, karşınıza gelen örnek resimlerden beğendiklerinizi bir klasöre depolayabilirsiniz. Daha sonra topladığınız bu örnek dekorasyon çalışmalarını inceleyebilir ve bu örnekleri baz alarak ev dekorasyon çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Aynı işlemi dekorasyon dergilerine de uygulayabilirsiniz. Emin olun bu uygulamanın çok faydasını göreceksiniz.

Ev dekorasyonu bilindiği gibi kolay bir iş değil. Bunun için okullar, uzman kişiler var. Siz amatör ruh ile profesyonel çalışmalara imza atmak istiyorsanız aktaracağımız bilgilere kulan verin.

  • Öncelikle tarzınızı belirleyin. Bu tarzınız altında evinize alacağınız mobilyalar, eşyalar, aksesuarlar ortaya çıkacaktır. Belki modern veya klasik ya da rustik bir tarz sizinkisi…
  • Evinizin büyüklüğüne ve baktığı cepheye göre seçimlerinizi şekillendirin. Eğer eviniz küçükse, dekorasyon çalışmalarını bu doğrultuda yapın. Büyük, gösterişli mobilyalardan kaçının. Daha sade ve açık renklerin hakim olduğu ürünlere yönelin. Duvar renklerinde de bu açık renkleri tercih edin.
  • Ferah ve huzur dolu bir alan yaratmak için yeşil, mavi, toprak renklerini kullanın. Beyazı da bu arada unutmayın. Doğanın vazgeçemediği renkler olan bu renkler, evinize ferah ve huzur katacaktır.
  • Mobilya alırken kaliteli malzemeden üretilen ürünler aldığınıza emin olun. Üç beş kuruş daha az vereceğim diyerek kalitesiz, kısa süre sonra yıpranacak mobilyalara yönelmeyin.
  • Aldığınız mobilyaların kullanışlı, yani fonksiyonel olmasına dikkat edin. Son zamanlarda bu fonksiyonlu mobilyalar revaçtadır. Örnek: orta sehpayken, ufak bir hareketle yemek masasına dönüşen bir mobilya…
  • Led aydınlatmalardan faydalanın. Led aydınlatmalar, son dönemde en çok kullanılanan aksesuarlardandır. Çeşitli alanlarda gizli aydınlatma yaratmak için ideal. Mutfak, banyo salon bu led aydınlatmalar ile zenginleştirilebilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I