Elmanın Faydaları

Elmanın Faydaları

Bitkiler

17 Eylül 2013

ekledi.

Yorum Yaz

369 kez incelendi.

Elmanın Faydaları: Doğada bulunan pek çok şeyin insan vücudu için bulunmaz şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Her ne kadar çoğu kişi meyve tüketiminin önemini anlayamasa da oldukça faydalı bileşenler içeren meyveleri sık sık tüketmeli, bu noktada eksikliği hissetmemelisiniz.

 

Yediden yetmişe herkes için faydalı bir meyve türünden bahsetmek istiyoruz sizlere. Elma. Saçlardan tutun da cilt sağlığına kadar önemli etkileri bulunan bu meyveyi günlük düzenli tüketmeniz ilerleyen zamanlarda farkı görmenizi sağlayacaktır.

 

Zayıflamak İçin:

50 kalori içeren elmanın doyurucu özelliği ile zayıflattığı daha doğrusu iştahı dizginleyerek, tokluk hissi verdiği buna bağlı olarak da şişmanlığı önlediği görülmektedir.

 

Kabızlık İçin:

Kabızlığı önleyici etkisi ile bu noktada yaşadığınız sorunları ortadan kaldırır. Bağırsak içerisindeki bakterilerin azalıp, çoğalmasında önemli bir rol oynaması nedeniyle bu tür bir rahatsızlığa iyi geldiği görülmekte.

Kolesterol:

Zararlı kolesterolü düşürücü etkisi ile karşımıza çıkan elmanın fayda sağlamadığı hemen hemen hiçbir yer yoktur.

 

Demir Eksikliği:

Vücutta görülen demir eksikliği sonucunda çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. C vitamini ile birleşerek, vücuttaki bu ihtiyacı karşılayan elmada  C vitaminin de olduğunu belirtelim.

 

Her anlamda vitamin deposu olan elmanın yararları saymakla bitecek gibi değildir.

 

Elmanın Cilde Faydaları:

Güzelliğin her anlamda önemli olduğu günümüzde; özellikle de bayanların cilt bakım ürünlerine ne denli ilgi gösterdiği ortadadır. Düzenli olarak tüketeceğiniz bu meyve türü ile cildinizde gözle görülür parlaklık, berraklık elde edebilirsiniz. Gerek haricen gerekse; besin olarak cilt üzerinde kullanılabilmekte.

Elmanın Saça Faydaları:

Elmanın saç çıkarıcı özelliği olduğunu duymuş muydunuz? Belki de ilk defa duymuş olduğunuz bir husus. Bu tür bir meyvenin kullanıldığı şampuanları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda organik bir şampuan kullandığınızdan olası zararlı etkilerden de saçlarınızı korumuş olacaksınız.

 

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I