Doğal Ev Kokusu Nasıl Yapılır?

Doğal Ev Kokusu Nasıl Yapılır?

Yaşamdan

03 Mart 2013

ekledi.

Yorum Yaz

1022 kez incelendi.

Bayram önerilerine devam.. Bu seferki öneri aslında sonbahar ve kış için çünkü portakalla yapılıyor ama limonla da ortaya harika  bir koku çıkacağına eminim. Bu çok eski bir yöntem yediğiniz kullandığınız limon ve portakal kabuklarını atmıyorsunuz. Bir tencerenin içine koyup üzerine biraz su doldurup kaynatmaya başlıyorsunuz. Evin içine dağılan mis gibi kokulu buhar evin her köşesine işleyecektir. Tabi bu işlemleri yaparken kapının pencerenin kapalı olması gerek.

Ayrıca portakal kabuğunu kaynatırken eğer seviyorsanız ki ben çok severim bir kaşık tarçın atabilirsiniz. Tarçın ve portakal karışımı ortaya daha keskin ve rahatlatıcı bir koku ortaya çıkaracaktır, aynı şey elma ve tarçında da geçerli ama elma kokusu portakal kabukları kadar keskin ve kalıcı olmuyor.

Evde koku önerileri bayram için bu şekilde, kimyasal kokular yerine daha doğal ve ekonomik olan bu yöntemi bayram sabahı uygulamanızı öneririm eğer evinizde havasızlık ya da nem nedeniyle sürekli koku sorunu yaşıyorsanız  haftada  bir kere uygulanması biraz daha etkili olacaktır.. Ama kokunun kaynağının giderilmesi tabi ki kesin çözüm için tek yol.. :)

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I