Cinsel İlişkide Erken Boşalma Sorunu ve Erken Boşalma Tedavisi

Cinsel İlişkide Erken Boşalma Sorunu ve Erken Boşalma Tedavisi

Sağlık

17 Ocak 2013

ekledi.

Yorum Yaz

745 kez incelendi.

Cinsel ilişkiye giren partnerlerin karşı cinsinden önce boşalması veya orgazm olmasına erken boşalma denir. Erken boşalma herkeste görülebilecek psikolojik bir sorundur. Erken boşalma bir başka anlatımıyla ilişkiye giren insanların ilişkinin 1. Dakikasından 5. Dakikasına kadar olan zaman da partnerlerden birisi boşalıyorsa buna erken boşalma denir. Bazı kişilerde ilişkiye girmeden de boşalma söz konusu olabilmektedir. Bunu uzmanlar ağır psikolojik sorun olarak değerlendirmekte ve ileri seviye erken boşalma sorunu demektedir.

Erken boşalmanın tek nedeni psikolojik sorunlardır. Herkeste görülebilecek bir psikolojik sorundur. Özellikle ilk kez cinsel ilişkiye giren kişilerde erken boşalma çok sık görülmektedir. Ayrıca cinsel ilişkiye uzun bir süre ara veren bir kişinin tekrar ilişkiye girmesi ile de erken boşalma söz konusu olur. Stres, sıkıntı, depresyon halleri erken boşalmayı tetikleyen psikolojik sorunlardır. Eğer erken boşalma devamlı oluyorsa mutlaka uzman doktorlar tarafından tedavi edilmelidir. İhmale gelmemelidir.

Kontrol Yöntemi adı verilen tedavi yöntemleri ile erken boşalma tedavi edilebilir. Kontrol Yöntemi kısaca erkeğin ilişki esnasında boşalma durumuna gelmesi halinde durup boşalmamasıdır. Evet boşalmamasıdır. Bu yöntemi 3-4 kez boşalma durumuna gelip boşalmaması ve daha sonra boşalması halinde erken boşalmanın önüne geçilir. “Kontrol Yöntemi”ne belirli bir süre devam edilmesi halinde kişiler erken boşalmayı kontrol edebilir ve cinsel ilişkilerinin daha uzun sürmesini sağlayabilir.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Sitemap Site Yazarı Google +: Bilgi Dolabı I Oyun Oyna I